Дейл Карнегі «Як здобувати друзів і впливати на людей!»

1) Критика безкорисна. Критика небезпечна. Людина в 99 випадках із 100 ні в чому не осуджує себе, незалежно від того наскільки він правий чи не правий. Дурень може критикувати, осуджувати і говорити про невдоволення.

2) Саме сильне бажання людини – бажання бути визначним, бажання бути великим. Кожному подобається коли його хвалять. Принцип – сильне бажання отримати признання своєї цінності. Признання цінності людини – спробувати вияснити достоїнство іншої людини і підкреслити це.

3) Говорити з людиною про те, що є предметом бажання, і показати як цього можна досягнути. Кожна зроблена вами дія була зроблена тому, що ви чогось хотіли. Наші дії виходять з наших головних бажань, перш за все пробудіть бажання. Прийняти його точку зору і бачити справи під його кутом, як своїм.

4) Людина сильніше прив’язана до свого власного імені, чим до всіх імен на Землі разом. Люди так пишаються своїми іменами, що бажають їх увічнити любою ціною. Звук його імені самий солодкий і самий важливій звук в мові.

5) Будьте добрим слухачем. Людина, яка говорить з вами в сотні раз цікавиться собою, своїми бажаннями і проблемами, чим вашими.

6) Говорити з людиною про те, що цікавить цю людину (ведіть розмову в сфері інтересів вашого співрозмовника).

7) Завжди уникайте гострих кутів. Найкращий спосіб добитись найкращого результату в суперечці – це уникнути її. Ніяку людину незалежно від інтелектуального рівня неможливо заставити змінити свій погляд на речі в результаті суперечки. Дати можливість їм виграти.

8) Ніколи не кажіть зараз я вам доведу. Людей треба вчити так, ніби ви їх не вчите, а лише нагадуєте, те що вони забули. Не треба казати людині, що вона не права.

9) З самого початку добийтесь декількох так.

10) Не переривайте свого співрозмовника, коли він говорить. Старайтесь, щоб ваш співрозмовник казав більше, ніж ви. Якщо ви хочете мати друзів дайте їм відчути їхню владу над вами. Краще применшити наші досягнення.

11) Нехай ваш співрозмовник відчує, що ідея належить йому.

12) Проявіть співчуття, співчуття до думок і бажань інших.

13) Щоб добитись виконання роботи треба пробудити дух суперництва, щоб доказати свою першість.

14) Завжди легше вислухати неприємні речі, якщо нас за щось похвалять.

15) Перш ніж критикувати іншого, скажіть про свої власні помилки.

16) Задайте питання замість того, щоб давати приказ.

17) Створіть людині добре ім’я, щоб він став жити у відповідності з ним.

Автор: Михайло Чорний