Страшенно точний гумор Террі Пратчетта

Сьогодні не стало одного з найбільш дотепних фантастів сучасності.Сер Теренс Пратчетт, англійський письменник-сатирик і лицар-бакалавр, - один з тих людей, кому дісталися і талант, і дуже гарне почуття гумору, і величезна мужність. Справа в тому, що автор циклу про Плоский світ і знаменитого «Кота без прикрас» вже кілька років бореться з рідкісною формою хвороби Альцгеймера. В останні роки Пратчетт вже не міг писати сам, але продовжував працювати, надиктовуючи нові твори або використовуючи програми з розпізнавання мови. І при цьому його книги як і раніше були наповнені особливим іронічним життєлюбством.

Сьогодні AdMe.ru ділиться цитатами з творів і інтерв'ю Пратчетта, які ще раз доводять, що гумор і улюблена справа - найкращі ліки.

1. Отже, все в цьому світі йшло своїм ходом - за винятком всього іншого, що рішуче йшло наперекосяк.

2. Не всяке ім'я клеїться до людини. Ім'я повинно бути таким, щоб у ньому було зручно мити підлогу.

3. Ніхто не любить сидіти по вуха в лайні, а квіти - тим більше, ось і ростуть.

4. Життєво важливий інгредієнт успіху - це не знати, що задумане вами неможливо виконати.

5. Котам слід давати короткі імена, які не соромно викрикувати ночами на всю округу.

6. Люди - цікаві істоти. У світі, повному чудес, їм вдалося придумати нудьгу.

7. Завжди пам'ятай, що натовп, плеще в долоні, твоєї коронації, - той ж натовп, який буде аплодувати твоєму обезголовлювання. Люди люблять шоу.

8. Ненависть - це любов, повернувшись спиною.

9. Гріх - це коли ставишся до людей як до речей.

10. Довірливість - точка зору на світ, всесвіт і місце в ній людини, розділяється тільки наївними людьми, а також найбільш здібними та передовими математиками і фізиками.

11. Жахливо, коли знаходиш в своїй голові цікаві речі і не знаєш, що вони там роблять.

12. Справи людські стають набагато ясніше, якщо чітко розуміти, що причина великих тріумфів і трагедій історії не в тому, що люди за своєю природою добрі або злі, але в тому, що за своєю природою вони - люди.

13. Людина, яку можна купити, як правило, нічого не варто.

14. Тільки самі люди можуть побудувати собі кращий світ. Інакше виходить клітина.

15. Кожна робота виглядає цікавою - поки нею не займешся.

16. Люди згодні чекати порятунку досить довго, але вважають за краще обідати в термін.

17. Люди, які ні кого не потребують, потребують того, щоб люди навколо бачили, що вони абсолютно ні кого не потребують.

18. Якби кішки були схожі на жаб, ми б дуже швидко зрозуміли, якими мерзенними, жорстокими істотами вони насправді є. Стиль. Ось що люди пам'ятають.

19. Загалом, у нас великий досвід відсутності досвіду.

20. Коли робиш крок з обриву, життя моментально приймає дуже чіткий напрямок.

21. Іноді людина сміється, тому що в душі більше немає місця для сліз.

22. З трусів виходять набагато кращі стратеги.

23. Є смерть і є податки, тільки податки набагато гірше, тому що смерть трапляється один раз у житті, а податки - щороку.

24. Іноді доводиться творити добро, щоб покарати людину.

25. Тільки твердо стоїть на ногах людина, яка здатна будувати міцні повітряні замки.

26. Ненормальний завжди стає нормою - головне, дати йому трошки часу.

27. Дійсно важливі речі ніколи не записуються, бо про найважливіше люди завжди пам'ятають і не забувають.

28. Хаос завжди перемагає порядок, оскільки краще організований.

29. Слова і справді мають велику силу. Зокрема, вони вміють злітати з язика до того, як той, що говорить встигне заткнути собі рот.

30. Можна скільки завгодно носитися по світу і відвідувати всякі міста, але головне - відправитися потім туди, де у тебе буде можливість згадати ту купу речей, які ти побачив. Ти ніде не побуваєш по-справжньому, поки не повернешся додому.

31. Той, хто створював людей, ким би він не був, допустив в своїх розробках одну велику помилку. Люди так і норовлять встати на коліна.

32. Іноді єдине, що ти можеш зробити для людей - це бути присутнім.

33. Шлюбний союз укладається між двома людьми, які завжди готові заприсягтися, що хропе виключно інший член союзу.

34. Будь обережний в своїх бажаннях, адже невідомо, хто може їх почути. Або що.

35. Часом сиджу тут, зовсім очманілий, і думаю про себе: «Взагалі-то твоя робота - сидіти тут і писати наступну книгу. А змінювати світ - це справа інших ... », а потім я приходжу до себе з вигуком: « А ось і ні! »...

У липні цього року Террі Пратчетт вперше не зміг відвідати Міжнародний конвент по його вигаданому всесвіті «Плоский світ» через погане самопочуття, але звернувся до своїх шанувальників з побажанням повеселитися від душі.

Переклад українською Михайло Чорний

Контакти