• Владислав Пелих

Для чого потрібна стратегія у бізнесі?

Updated: Dec 27, 2019

Більшість мікро і малих підприємств не розробляють жодних стратегій у бізнесі, а лише задовольняють потреби клієнтів товарами чи послугами. На рівні маленького магазинчика невеликого міста достатньо лише ставити хороші ціни, надавати свіжий товар і бути доброзичливими з клієнтами. Але інформаційне поле змінюється і клієнти поступово переходять в інтернет-закупівлі, поступово розширюється кількість малих бізнесів і зростає пропозиція товарів і послуг. При зростанні конкуренції постає складне питання – як вижити серед конкурентів ти утримати свої позиції стабільного заробітку. Ось тут і поле стратегічної гри. Перш за все будь-який власник якщо не хоче опинитись у наймах і прогоріти має усвідомити, що бізнес – це стратегічна гра, в якій завжди перемагає досвідченіший. Але який же досвід потрібний у стратегічній грі?

Перш за все власник має розуміти цінність свого бізнесу для своїх клієнтів. Власник має розуміти потреби клієнта не лише з точки зору витрати клієнтом коштів, але і з точки зору більш ширшої потреби. Наприклад, розглядаючи ринок прибудинкових магазинів ми схильні думати, що клієнту важливо присутність товару поряд з будинком і щоб цей товар було зручно придбати. Власники таких магазинчиків намагаються розширити асортимент товарів. Але це призводить до залежування товару і зменшення грошового обороту. Натомість, якщо спостерігати за товарними потоками, власник може отримати багато цінної інформації. Наприклад, коли і хто купує різні товари у магазинчику. Таким чином у нас з’являються перші елементи аналітики.Наступний крок – це прив’язування клієнтів до магазинчика. Це можуть бути різноманітні акції постійного покупця, різноманітні подарунки та інше. Це власник уже розпочинає бізнес-гру з клієнтами. Часто у магазинчиках використовують попередні замовлення товарів та дзвінки клієнтам з пропозицією прийти за товаром. Такі уже «розвинуті» магазинчики мають більший оборот за звичайні та їх товари користуються попитом у клієнтів. Але це лише початки стратегічної гри.

Справжня стратегія полягає у погляді на магазинчик не зсередини товарно-грошових потоків, а зовні. Погляд на роль цього магазинчика в екосистемі району та території. Коли власник прораховує загалом об’єм товарів та послуг, які потребує район і починає стратегічно ці послуги і товари доставляти клієнтам. Таким чином, ми не проста ставимо прилавок з продавцем і чекаємо на потребу клієнта, а починаємо здійснювати активні дії у напрямку задоволення попиту району. Коли відпрацьовані процеси задоволення попиту одного магазину, цілком реально можна відкривати схожі магазини в інший районах. Таким чином маленький бізнес перетворюється у мережу збуту товарів і послуг багатьох компаній.


Мережа магазинів уже починає грати стратегічну роль у забезпеченні потреб цілих міст. Ми спробували на прикладі малого магазинчика розглянути спрощене поняття стратегії розвитку і системи розвитку.


Якщо хочете навчитись розуміти стратегію, Вам сюди – навчальна програма "Інтернатура бізнесу"


Автор: Руслан Бельтюков

131 views0 comments

Контакти

Громадська школа бізнесу - бізнес-школа, орієнтована на співпрацю з державними органами влади та міжнародними фондами з метою прискорення розвитку бізнесу та створення культури розвитку у суспільстві. Бізнес-школа фокусується на створенні освітніх центрів для підприємців та бізнесу у формі державно-приватного партнертства, щоб підприємці не лише розвивались самі, але і розвивали суспільство, яке їх оточує, і ефективно розвивали свою країну.

79035, Україна, м. Львів,

вул. Зелена, 109

4-й поверх,офіс 426

Електронна адреса: 

bc-school@bc-school.com.ua

Контактна особа:

Руслан Бельтюков

+380 067 674 17 17
ruslan.beltyukov@uabl.org

© Business Community School, 2014 - 2021. Усі права захищено.

  • Black YouTube Icon