• Владислав Пелих

Міф про синергії угод M & A


В останні роки регулятори частіше блокують угоди злиття, які, на їхню думку, можуть призвести до утворення монополій. Наприклад, вето наклали на злиття Staples з Office Depot, Halliburton з Baker Hughes і Comcast Time з Warner Cable. І занепокоєння регуляторів виправдано - говорять учені. Аналіз даних по всім заводам США в період з 1997 по 2007 рік допоміг прояснити головні чинники зростання прибутку після злиття. З чим він пов'язаний: з підвищенням ефективності або із збільшеною здатністю диктувати ціни?


Дуже рідко фінансову віддачу можна було пояснити скороченням адміністративних витрат або ліквідацією збиткового підприємства. А ось ціни після злиття підвищувалися помітно: від 15% до понад 50%. «Якщо компанія, користуючись положенням, роздмухує ціни, сукупний ефект для суспільного блага негативний», - зазначають автори. Найвище зростання цін спостерігався при горизонтальних злиттях, в результаті яких колишні конкуренти об'єднувалися (недарма угоди цього типу регулятори блокували найчастіше). При вертикальних угодах подібного не спостерігалося.

3 views0 comments

Контакти

Громадська школа бізнесу - бізнес-школа, орієнтована на співпрацю з державними органами влади та міжнародними фондами з метою прискорення розвитку бізнесу та створення культури розвитку у суспільстві. Бізнес-школа фокусується на створенні освітніх центрів для підприємців та бізнесу у формі державно-приватного партнертства, щоб підприємці не лише розвивались самі, але і розвивали суспільство, яке їх оточує, і ефективно розвивали свою країну.

79035, Україна, м. Львів,

вул. Зелена, 109

4-й поверх,офіс 426

Електронна адреса: 

bc-school@bc-school.com.ua

Контактна особа:

Руслан Бельтюков

+380 067 674 17 17
ruslan.beltyukov@uabl.org

© Business Community School, 2014 - 2021. Усі права захищено.

  • Black YouTube Icon