• Владислав Пелих

Фільми про інвестиції та інвесторів від Євгена Пенцака


Вивчення інвестицій та фондових ринків це не лише цифри, формули, товсті книги чи бізнес-журнали, а й перегляд хороших фільмів. На прохання Львівської школи керівників бізнесу викладач модуля «Інвестиційний менеджмент» МВА програми, науковий керівник програми MBF kmbs Євген Пенцак порадив кілька фільмів, які буде корисно та цікаво переглянути як інвесторам, так і тим, хто хотів би зрозуміти мислення інвесторів. Адже правильно вибране кіно здатне не тільки надихнути і мотивувати, а й підказати способи виходу із найбільш безнадійних ситуацій.

«Людина, яка змінила все» (Moneyball) — біографічна драма режисера Бенета Міллера. Фільм знято за книгою Майкла M. Льюїса, виданою в 2003р., про Оклендську бейсбольну команду та її генерального менеджера. Фінансові труднощі, невдачі, скептицизм рідних і знайомих – ніщо не зупинить людину в досягненні його мети, якщо ця людина – Біллі Бін. Менеджер нікому не відомої бейсбольної команди ставить перед собою практично нездійсненне завдання – розкрутити своїх підопічних, зробити так, щоб про них дізналися всі. Як відомо – мета виправдовує засоби. Біллі готовий піти на багато що, аби домогтися свого. Не всі його рішення схвалюються оточуючими. Іноді хід його думок і дій абсолютно не піддається жодному поясненню. Але ж доля його підлеглих повністю залежить від того, як він себе поведе. Чи зможе Біллі Бін не відступиться від своїх принципів і зберегти при цьому добрі стосунки з командою? І чи стане людиною, яка змінила все? Дивіться і дізнаєтеся самі. Економічна ідея: використання економетрики для вивчення причинно-наслідкових зав’язків і прогнозування.

«Двадцять одне» – американський фільм-драма, режисер – Роберт Лукетич, за романом Бена Мезрича «Удар по казино. Як зірвати куш: Реальна історія шести студентів, що обіграли Лас-Вегас на мільйони доларів». Бен Кемпбелл повинен дістати 300 000 доларів, щоб поступити до Гарварду. Але проблема в тому, що таких грошей у нього немає. Незабаром доля зводить Бена і професора математики Мікі Роуза. Організувавши невеликий закритий “гурток”, професор прорахував як можна за допомогою математики і вправності обчистити Вегас на кілька мільйонів. Економічна ідея: специфіка прийняття рішень в умовах невизначеності, математичне моделювання ризику.

«Ігри розуму» (Beautiful Mind) – фільм про засновника теорії ігор в економіці, Джона Неша. Джонатан Неш – блискучий вчений, вже в юності виявляв неабиякі здібності до математики, і зробив в цій науці прорив. У нього пристрасть до вирішення кодів і найскладніших математичних задач, але спеціальністю Неша стала теорія ігор, що завдяки цій людині стала зовсім іншою областю. Але і це не найдивніше. Одного разу доля підносить Нешу удар, який йому належить тримати все життя. Економічна ідея: історія відкриття теорії рівноваги в економіці, головне завдання економіки – знайти набір рівноважних стратегій для конкуруючих сторін.

«Гроші не сплять» (Money Never Sleeps). Продовження фільму «Уолл-стріт», зняте в 2010 р., І знову – за участю чудового Майкла Дугласа, який блискуче зіграв Гордона Гекко. У новій картині він постає в ролі батька, який відсидів термін у в’язниці. Він бажає налагодити відносини з дочкою, яка звинувачує його в смерті брата. Наречений дочки – успішний трейдер Джейкоб Мур – укладає з Гекко угоду. Умови угоди прості: Джейкоб допомагає налагодити сімейне взаєморозуміння. Натомість просить Гекко навчити його біржовим тонкощам. Природно, Мур стає легкою наживою для Гордона. Але незабаром Гекко дізнається, що його дочка вагітна. Він розуміє всю нікчемність своїх вчинків перед обличчям нового життя. Напевно, один з найбільш пам’ятних епізодів картини – момент, коли Гекко порівнює кардіограму дитини і біржовий графік. Економічна ідея: ілюстрація концепцій інформаційної економіки, зокрема, морального ризику.

«Дякую вам за куріння» (Thank You for Smoking) – це історія пробивного PR-агента великої тютюнової компанії, основна робота якого – протистояти активним антитютюновим настроям, що зароджуються в суспільстві і політикам, що намагаються ввести різні заборони і обмеження на торгівлю сигаретами.  Економічна ідея: економіка лобізму, як зародження нового напрямку в економіці – теорії контрактів.
Контакти

Громадська школа бізнесу - бізнес-школа, орієнтована на співпрацю з державними органами влади та міжнародними фондами з метою прискорення розвитку бізнесу та створення культури розвитку у суспільстві. Бізнес-школа фокусується на створенні освітніх центрів для підприємців та бізнесу у формі державно-приватного партнертства, щоб підприємці не лише розвивались самі, але і розвивали суспільство, яке їх оточує, і ефективно розвивали свою країну.

79035, Україна, м. Львів,

вул. Зелена, 109

4-й поверх,офіс 428

Електронна адреса: 

bc-school@bc-school.com.ua

Контактна особа:

Руслан Бельтюков

+380 067 674 17 17
ruslan.beltyukov@uabl.org

© Business Community School, 2018 - 2020. Усі права захищено.

  • Black YouTube Icon