• Владислав Пелих

Яку модель бізнесу обрати для створення власної справи

Бажання кинути неприбуткову або обридлу роботу й почати свою власну справу виникає в багатьох. Але для відкриття бізнесу одного лише бажання недостатньо: передусім слід визначитися із ідеєю й моделлю бізнесу.

Як обирати модель бізнесу

Щоб зробити це важке завдання трохи простішим, слід дотримуватися деяких рекомендацій. Ці поради сформовані й узагальнені на підставі досвіду роботи багатьох підприємців. Отже, вперед!

По-перше, продумайте усі ресурси, наявні у вашому розпорядженні: грошові кошти, наявність часу, душевні сили, кадровий потенціал. Якщо ви не маєте в розпорядженні достатніх фінансів для відкриття великої компанії, не варто відразу ж використовувати позикові кошти. Розпочніть з бізнесу, який не вимагає великого стартового капіталу. Якщо не зможете приділяти роботі багато часу або у вас недостатньо знань, підшукайте собі помічника або партнера.

По-друге, реально оцініть свої знання, навички та уміння. Ваша освіта, ваш багаж досвіду й знань можуть стати відправною точкою у виборі ідеї для стартапу. Якщо ви працювали майстром по ремонту побутової техніки, чому б не спробувати бізнес саме в цій сфері. Адже інший сегмент підприємницької діяльності потребує додаткових знань і досвіду. Або навчання та витрати часу.

По-третє, визначите, за яку з ваших ідей люди готові платити гроші. Варіант бізнесу, що іноді здається безпрограшним, терпить невдачу, а непередбачувана ідея іноді стає надзвичайно затребуваним продуктом на ринку. З цією метою слід вивчити й проаналізувати обрану нішу, недоліки й переваги конкурентів. Якщо ви знайшли той елемент, який допоможе вам стати краще за них, то сміливо беріться за справу – в цьому випадку становлення вашого бізнесу зможе витримати жорстку конкуренції на ринку.



Стратегії вибору моделі для відкриття бізнесу

При виборі ідеї для власної справи допоможуть різні стратегії відбору:

· Стратегія «від товару» – говорить сама за себе. Визначившись із новою продукцією або послугою, починайте етап побудови бізнесу навколо товару.

· Стратегія «від споживача» – припускає в якості основи для побудови бізнесу цільову аудиторію та її потреби.

· Стратегія професіонала – передбачає максимальне й першочергове використання власної кваліфікації, професійних навичок при виборі моделі бізнесу.

· Стратегія «фори» – це використання при побудові бізнесу будь-яких відмітних якостей і властивостей товару.

Стратегія ресурсів – відштовхується від наявності ресурсів: фінансових, кадрових, душевних, тимчасових й ін.


Правильний підхід до вибору моделі для власної справи забезпечить ваше підприємство від невдач і фінансових потрясінь. Головне, щоб обрана модель відповідала вашим бажанням, вмінням, навичкам і можливостям.

Усі перелічені вище критерії повинні переслідувати ще одну мету: обрана ідея для бізнесу має бути вам до душі. Зайняття улюбленою справою обов’язково принесе прибуток і процвітання!

З навчальної програми "Інтернатура бізнесу онлайн"

Вартує для вивчення - книга Alexander Osterwalder "Business Model Generation"




101 views0 comments

Контакти

Громадська школа бізнесу - бізнес-школа, орієнтована на співпрацю з державними органами влади та міжнародними фондами з метою прискорення розвитку бізнесу та створення культури розвитку у суспільстві. Бізнес-школа фокусується на створенні освітніх центрів для підприємців та бізнесу у формі державно-приватного партнертства, щоб підприємці не лише розвивались самі, але і розвивали суспільство, яке їх оточує, і ефективно розвивали свою країну.

79035, Україна, м. Львів,

вул. Зелена, 109

4-й поверх,офіс 426

Електронна адреса: 

bc-school@bc-school.com.ua

Контактна особа:

Руслан Бельтюков

+380 067 674 17 17
ruslan.beltyukov@uabl.org

© Business Community School, 2014 - 2021. Усі права захищено.

  • Black YouTube Icon